Witamy na stronie internetowej naszej szkolnej biblioteki. Znajdziecie tutaj mnóstwo informacji dotyczących naszej działalności,
informacje o lekturach i interesujących książkach, różne ciekawostki czytelnicze, fotografie oraz wiele, wiele innych.
Zapraszamy.

♦ Kilka słów o naszym patronieBłogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 roku we wsi Okopy koło Suchowoli na Podlasiu.

Od dzieciństwa zasilał szeregi ministranckie, był jednak samotnikiem. Podczas lat spędzonych w liceum zrozumiał, że pragnie zostać kapłanem i w roku 1965 wstąpił do Wyższego  Seminarium Duchownego w Warszawie.

Na początku drugiego roku studiów został wcielony do wojska i jako żołnierz-kleryk musiał nieustannie walczyć w obronie swoich przekonań, za co był szykanowany. Po powrocie z wojska ciężko zachorował.

W 1972 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Ksiądz Jerzy bardzo lubił pracować z dziećmi i młodzieżą, jednak kłopoty ze zdrowiem nie pozwalały mu na to.  

W roku akademickim 1979/80 prowadził zajęcia dla studentów medycyny              w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny.
Od 20 maja 1980 roku pełnił posługę kapłańską w parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Ksiądz Popiełuszko angażował się w sprawy "ludzi pracy", spotykał się z nimi, odprawiał dla nich msze, prowadził wykłady, pomagał ludziom prześladowanym      i krzywdzonym. Jego działalność bardzo nie podobała się ówczesnej władzy - księdza śledzono, próbowano zastraszać, gdyż rzekomo jego działalność szkodziła krajowi. Ksiądz był kilkakrotnie aresztowany, do tego towarzyszyły mu kłopoty ze zdrowiem, więc jego sytuacja była bardzo trudna.

19 października 1984 r. w drodze powrotnej z Bydgoszczy do Warszawy ksiądz został zatrzymany i dotkliwie pobity. Skatowanego księdza jego oprawcy wrzucili do Wisły.

6 czerwca 2010 r. po trwającym wiele lat procesie beatyfikacyjnym, ksiądz Jerzy Popiełuszko wyniesiony został do grona błogosławionych.źródło: wiadomosci.gazeta.pl


Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko został patronem naszej szkoły                w roku 2000.